KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16841026
nr 1684 1026
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, daterad 1940, "Östergötland". Akvarell, bildmått: 21x30 cm, yttermått inklusive ram: 28x38 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
6.500 kr
Såld:
5.800 kr
måndag 3 mars 2025
kl 18:03:34
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman